VI Europejski Kongres Językowy PASE - Call for Papers

VI Europejski Kongres Językowy PASE „Communication First

8-9 maja 2020 r.

Warszawa

 

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych PASE organizuje w dniach 8-9 maja 2020 r. VI Europejski Kongres Językowy „Communication First”.

Kongres PASE to wyjątkowe i największe wydarzenie w branży edukacji językowej w Polsce i Europie. Program Kongresu jest różnorodny i kompleksowo obejmuje zagadnienia dotyczące każdej sfery kształcenia językowego: zaczynając od tematów praktycznej nauki języków, poprzez ich teoretyczne uzasadnienie do takich zagadnień jak zarządzanie szkołą językową i doskonalenie zawodowe nauczycieli i lektorów. Kongres PASE to także możliwość spotkania najlepszych ekspertów edukacji językowej w Polsce i za granicą, szansa na wymianę doświadczeń i zaprezentowanie swoich osiągnięć.

Komunikacja towarzyszy nam wszędzie – w sytuacjach społecznych, gdy rozmawiamy z innymi, ale też gdy zaglądamy wewnątrz siebie. Porozumiewamy się werbalnie i niewerbalnie, w znanym środowisku i międzykulturowo. W inny sposób operujemy słowem pisanym, niż wyrazilibyśmy się językiem mówionym. Inaczej wyrażamy myśli korzystając z nowych technologii – mamy do dyspozycji coraz więcej metod (wideo, emotikony, skróty). Nie ma wątpliwości, że efektywna komunikacja stanowi absolutną podstawę funkcjonowania, dlatego w tym roku stanowi motyw przewodni Kongresu. Już od najmłodszych lat kształcimy w sobie umiejętność porozumiewania z innymi, a często mimo ogromnego zasobu słów nie potrafimy sprawnie wyrazić swoich myśli. Jak zatem robić to skutecznie?. Jak rozmawiać z uczniami, by nas słuchali? Jak wyćwiczyć w nich tę umiejętność? Jak przekazywać informacje rodzicom? Jak rozmawiać z dyrekcją i innymi nauczycielami? Jak wyraźnie komunikować swoje potrzeby? Jak być asertywnym? Celem VI Kongresu PASE jest podjęcie próby znalezienia odpowiedzi na te pytania oraz skłonienie do refleksji nad tym, jak wiele możemy osiągnąć, gdy pochylimy się nad najbardziej naturalną funkcją, jaką jest przekazywanie informacji.

Zaproszenie do składania propozycji wystąpień w czasie VI Europejskiego Kongresu Języków Obcych kierujemy do ekspertów w dziedzinie zarządzania edukacją językową z Polski i z całej Europy, wykładowców szkół wyższych, autorów publikacji na temat nauczania i języków obcych oraz zarządzania edukacją językową, doświadczonych menedżerów i metodyków jak również do trenerów i szkoleniowców, którzy dostrzegają wagę efektywnej komunikacji w kontekście edukacji i poruszania się po współczesnym świecie.

Kongres PASE to również doskonała forma promocji, wyjątkowa okazja do zaprezentowania siebie i swojego dorobku w gronie 1000 międzynarodowych uczestników.

Prelegenci zakwalifikowani do wygłoszenia wykładów lub przeprowadzenia sesji warsztatowej otrzymają darmowy wstęp na wszystkie sesje Kongresu oraz dyplomy uczestnictwa. Ich nazwiska zostaną także opublikowane w materiałach promocyjnych i na stronie internetowej Kongresu.

Sesje planujemy w językach: polskim, angielskim oraz, w zależności od liczby zgłoszeń, w językach: niemieckim, francuskim i rosyjskim.

Na zgłoszenia czekamy do 5 lutego 2020 r.

Serdecznie zapraszamy do dzielenia się wiedzą!

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Poprzednia edycja: