Zespół ekspertów PASE ds. szkoleń i rozwoju zawodowego

Członkowie:

Anna Życka

Anna Życka

ekspert ds. metodyki, rozwoju i nowych technologii

Z wykształcenia jestem germanistką. Od wielu lat pracuję jako nauczyciel i lektor. Jestem egzaminatorem TELC do poziomu C1, Medizin Deutsch B2/C1 oraz Telc Deutsch B1-B2 Pflege. Współpracuję z OKE Łódź jako Przewodnicząca Zespołu Egzaminacyjnego. Udało mi się w życiu połączyć zawód i pasję. Ale na tym nie koniec. Ciągle się uczę, staram się doskonalić, słucham innych a przede wszystkim w pracy słucham swojego serca i intuicji. Staram się ciągle podnosić swoje kwalifikacje zawodowe. Ukończyłam studia podyplomowe na kierunku Mediacja społeczna, rodzinna i szkolna oraz Zarządzanie Oświatą. Jestem Trenerem Biznesu – ale moje działania szkoleniowe nie bazują na biznesie a raczej na kadrze nauczycielskiej. Uwielbiam przekazywać swoją wiedzę, dzielić się doświadczeniem. W centrum moich zainteresowań stoi zawsze człowiek i jego potencjał. Praca z ludźmi daje mi energię. Może dlatego właśnie mam jej tak dużo. Staram się być bardzo aktywna – szczególnie w dwóch obszarach: jako nauczyciel i jako trener. Jako nauczyciel wychodzę naprzeciw oczekiwaniom młodzieży i kursantów. Dla nich prowadzę stronę Mein Deutsch na fb oraz organizuję webinary gramatyczne z cyklu Gramatyka Praktyka. Jako trener poruszam kwestie, które wydają mi się bardzo istotne w pracy nauczyciela i lektora. Ostatnio swoją uwagę koncentruję na grupie, procesie grupowym i działaniach nauczyciela – trenera. Zainteresowani tym obszarem nauczyciele mają możliwość uczestniczyć w moich webinarach. Jestem współtwórcą szkoły językowej w centrum Łodzi – EXPERTSCHOOL. W życiu prywatnym jestem mamą Danieli i Karola oraz babcią.
https://zycka.site123.me/

Katarzyna Gala

Katarzyna Gala

ekspert ds. metodyki, psychologii rozwoju człowieka, współpracy z rodzicami

Doświadczony nauczyciel, metodyk i lektor współpracujący z łódzkimi szkołami językowymi, trener wydawnictwa Macmillan, egzaminator i weryfikator OKE, tutor oraz etnolog. Aktualnie studiuje psychologię. Absolwentka Akademii Metodyka PASE i Akademii Young Learners PASE. Praktyk programu Dam Radę! i Jestem z Ciebie Dumny! Trener TUS. Wieloletni nauczyciel języka angielskiego w państwowych przedszkolach i państwowej szkole podstawowej. Obecnie pracuje jako nauczyciel języka angielskiego w XXXIII Liceum Ogólnokształcącym im. Armii Krajowej w Łodzi oraz współpracuje ze szkołami językowymi i ośrodkami szkoleniowymi w charakterze metodyka. Jest autorem wielu artykułów w prasie branżowej. Interesuje się metodyką nauczania języków obcych (zwłaszcza najmłodszych uczniów i młodzieży), psychologią, neurolingwistyką i różnicami kulturowymi. Jest ogromną fanką polskiej kultury ludowej. Jak podkreśla – jej najważniejszą rolą społeczną jest bycie mamą siedmioletniego Wojtka, na którym z lubością i powodzeniem testuje swoje pomysły językowe. To rola, z której czerpie garściami najwięcej inspiracji i która niezmienne uczy ją pokory i przekonuje, że uczymy się nieustannie i każdego dnia.

Daniel Starski

Daniel Starski

ekspert ds. metodyki, projektów interdyscyplinarnych, relacji uczeń-nauczyciel

Kocham język angielski, jego melodię, historię. Uczę się go od 4 roku życia, a nauczam od 17. Całe swoje życie związałem z USA, począwszy od pierwszego miejsca pracy wakacyjnej, przez wymianę studencką i temat pracy magisterskiej, aż po codzienne wybory muzyki, sztuki czy kuchni. Żeby nie było, wcale nie uważam Stanów za najlepszy kraj pod słońcem, niemniej uważam, że porozumienie między ludźmi opiera się na otwartości i znajomości, choćby minimalnej, obcych nam kultur. Zawodowo rozwijam się z pomocą uczniów warszawskiego liceum Kochanowskiego, Szkoły Języków Obcych Sokrates oraz przy sprawdzaniu matur pisemnych. Od 2021 r. jestem członkiem Zarządu PASE. Prywatnie uwielbiam zwierzęta, bilard, dobre kino, kuchnię, książki.

Barbara Skrok

ekspert ds. metodyki, specjalnych potrzeb edukacyjnych

Anglistka, rusycystka, absolwentka Akademii Metodyka PASE, oraz kursu metodyki nauczania j. obcego na Uniwersytecie Łomonosowa w Moskwie. Wieloletni metodyk w szkole językowej w Radomiu. W zawodzie nauczyciela od 1981 roku. Od wielu lat pomaga uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i towarzyszy im w pokonywaniu trudności w nauce języka angielskiego. Jest uczestnikiem i wykładowcą licznych konferencji i szkoleń w zakresie dysleksji rozwojowej i edukacji włączającej. Autorka książki „Jak dyslektyka uczyć języka (obcego)”, będącej zbiorem praktycznych metod, technik i zadań dydaktycznych wspomagających naukę języka obcego.

Magdalena Kaźmierkiewicz

Magdalena Kaźmierkiewicz

ekspert ds. metodyki, rozwoju i informacji zwrotnej

Jest metodykiem nauczania języków obcych w szkole językowej Sokrates. Za najistotniejszą część swojego życia zawodowego uważa towarzyszenie drugiemu człowiekowi w rozwoju, dlatego stworzyła autorskie, trójstopniowe podejście do informacji zwrotnej po hospitacjach zajęć (pre- feedback, feedback i jeszcze raz feedback). Jest współtwórczynią i członkinią zarządu Fairylane-  laboratorium twórczości, szkoleń i aplikacji mobilnych do nauki języków. Jest współautorką aplikacji do nauki słówek i wymowy Jasper’s World dla dzieci w wieku 6-10. Uwielbia się rozwijać- prowadzi szkolenia i sama wciąż się szkoli, a swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się także na łamach bloga zpamietnikametodyka.pl. Jest koordynatorem Teacher Development SIG w Stowarzyszeniu IATEFL Poland.