Szkolenie PASE: Uczniowie z trudnościami i uczniowie zdolni

Uczniowie z trudnościami (dysleksja) i uczniowie zdolni - Jak z nimi pracować na lekcji języka obcego?

Szkolenie PASE

„Uczniowie z trudnościami i uczniowie zdolni”

16 listopada 2019 r.

Wydział MiNI Politechniki Warszawskiej

Robienie błędów nie zawsze wynika z braku wiedzy, nieczytelne pismo też nie musi być wynikiem niedbalstwa, a kłopoty z czytaniem efektem lenistwa.

Przyczyną tych problemów może być dysleksja. Mogłoby się wydawać, że po prawie wieku badań nad dysleksją nie ma pytań bez odpowiedzi. Jednakże nauczyciele wciąż narzekają na brak praktycznych informacji dotyczących nauczania uczniów z tą dysfunkcją. Poszukują jasnych wskazówek, gotowych metod pracy, inspirujących technik i ćwiczeń.

Choć nie jest możliwe stworzenie uniwersalnego zbioru ćwiczeń, które można wykorzystać w pracy ze wszystkimi uczniami dyslektycznymi przygotowałyśmy dla Państwa solidne podstawy teoretyczne i szeroki wachlarz ćwiczeń i technik pracy z uczniami zmagającymi się z dysleksją słuchową i wzrokową.

Zagłębimy się w świat uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Nie zapomniałyśmy jednak, że na skrajnych biegunach tej grupy uczniów znajdują się zarówno uczniowie uzdolnieni, zmotywowani, pilni, jak również i ci bierni, niezdolni, bez zainteresowania lekcjami, często z zaburzeniami zachowania. Podpowiemy jak pracować z nimi skutecznie i ciekawie. Pokażemy strategie działania, które pomogą budować świat przygody edukacyjnej zarówno z uczniem zdolnym, jak i słabym w roli głównej.

Zapraszamy na szkolenie

Bożena Janiszewska
Barbara Skrok

 

Szkolenie poprowadzą:

Bożena Janiszewska

Magister psycholog z dużym stażem pracy. Wykładowca wyższych uczelni, współpracownik ośrodków szkoleń i ośrodków doskonalenia nauczycieli, pracownik Poradni Psychologicznych dla Dzieci i Młodzieży (badania psychologiczne, konsultacje, współpraca z rodzicami). Autorka publikacji książkowych i wielu artykułów dla nauczycieli, rodziców i dzieci. Specjalizuje się w psychologii rozwojowej i klinicznej, wykłada psychologię społeczną. Z jej metod badań dojrzałości szkolnej korzysta wielu nauczycieli z całej Polski.

Barbara Skrok

Rusycystka z pierwszym stopniem specjalizacji zawodowej, anglistka, absolwentka Akademii Metodyka PASE, przez 15 lat metodyk w szkole językowej w Radomiu. W zawodzie nauczyciela pracuje od 1981 roku. Przygotowuje młodzież do egzaminów Cambridge oraz pomaga uczniom dyslektycznym i towarzyszy im w pokonywaniu trudności w nauce języka angielskiego. Jest uczestnikiem i wykładowcą licznych konferencji i szkoleń w zakresie dysleksji rozwojowej i nauczania polisensorycznego. Autorka filmów szkoleniowych o dysleksji dostępnych na stronach Pearson.

SZCZEGÓŁY I PROGRAM

REJESTRACJA

Do zobaczenia!