Listy PASE do ministrów ws. działalności szkół językowych

Zarząd Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych PASE uprzejmie informuje o wystosowaniu przez PASE do ministra edukacji oraz ministra rozwoju dwóch pism z prośbą o zajęcie stanowiska w zakresie organizacji kursów językowych w czasie nadchodzących wakacji, jak i nowym roku szkolnym 2020/2021, przez szkoły językowe działające na podstawie prawa oświatowego i wpisane do ewidencji niepublicznych szkół i placówek oświatowych prowadzonej przez właściwą jednostkę samorządu terytorialnego, jak również te szkoły językowe, które nie posiadają wpisu do wyżej wymienionej ewidencji, a prowadzą działalność gospodarczą na podstawie przepisów ustawy Prawo przedsiębiorców.

Treść listów dostępna jest poniżej:

Otrzymaliśmy pisemną informację, że Ministerstwo Rozwoju przekazało nasze pismo ws. organizacji zajęć przez szkoły językowe do Ministerstwa Zdrowia – czekamy dalej na odpowiedź…

W imieniu Polskiej Izby Firm Szkoleniowych, której jesteśmy członkiem, zapraszamy do wypełnienia ankiety mającej na celu ocenę sytuacji ekonomicznej podmiotów sektora usług rozwojowych.
Jej wypełnienie zajmie max. 5 minut

Ankieta jest anonimowa i w większości składa się z pytań wyboru.

Dane o bieżącej sytuacji branży są niezbędne do rozmów z mediami i ministerstwami oraz w celu poznania globalnie sytuacji członków PIFS i sektora po prawie 3 miesiącach epidemii.

Wszystkich zarządzających szkołami językowymi zapraszamy do zapoznania się z treścią pism oraz do dołączenia do specjalnie utworzonej, zamkniętej grupy na Facebooku! Zdecydowaliśmy się na utworzenie przestrzeni służącej do wymiany doświadczeń, która wspomoże Stowarzyszenie w realizowaniu działań na rzecz sektora edukacji językowej.

Zarząd PASE