CALL FOR PAPERS

XV EDYCJA KONFERENCJI PASE - KAPELUSZE LEKTORA

„reZpect(ed)- nauczanie języków obcych pokolenia Z”

23.10 2021 r.
ON-PASE-LINE

Zapraszamy do składania propozycji wystąpień w czasie XV edycji konferencji PASE – Kapelusze Lektora pt.: „reZpect(ed)- nauczanie języków obcych pokolenia Z”, która odbędzie się on-PASE-line 23.10.2021 r. 

Kapelusze lektora to znana i lubiana konferencja metodyczno-rozwojowa dla nauczycieli, lektorów, trenerów i wszystkich osób zainteresowanych edukacją językową, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje dydaktyczne i jednocześnie zadbać o rozwój osobisty i zawodowy. 

Tegoroczna edycja ma szczególne znaczenie w kontekście konieczności natychmiastowej adaptacji do zmian, jakich doświadczyliśmy w ciągu ostatnich miesięcy, a także wyzwań, z jakimi mierzymy się w codziennej pracy jako nauczycieli tzw. pokolenia Z. Podczas XV edycji Kapeluszy Lektora zamierzamy pokrótce scharakteryzować pokolenie Z, a następnie skupić się nad sposobami, jak dotrzeć do uczniów w duchu wzajemnego zrozumienia, współpracy i podmiotowości. Z naszych obserwacji wynika, że problem różnic pokoleniowych nie dotyczy jedynie najstarszych z nas – coraz więcej millenialsów sygnalizuje trudność nawiązania współpracy z pokoleniem Z, co prowadzi do niepotrzebnych napięć i frustracji. Mając świadomość, że następstwa pandemii Covid-19 mogą być czynnikami uwypuklającymi złożone trudności naszych uczniów, takie jak: ustawiczne funkcjonowanie w dwóch równoległych światach – online i rzeczywistym, trudność w budowaniu trwałych relacji i więzi, a tym samym skłonność do izolacji i inny, nie zawsze bliski nam, wymiar komunikacji międzyludzkiej, chcielibyśmy w czasie konferencji znaleźć, w kontekście edukacji językowej, odpowiedzi na następujące pytania:

Zapraszamy do dzielenia się refleksjami i praktycznymi pomysłami podczas konferencji, która, wychodząc naprzeciw Waszym potrzebom, będzie miała trzy bloki tematyczne i specjalną część „Pomysłowy SWAP-SHOP”- forum praktycznych pomysłów. 

Czekamy na Państwa zgłoszenia! W razie pytań, prosimy o kontakt: pase@pase.pl